Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blesk z ajkinej nadeje  
 

Black, jak mu říkáme se narodil 14.1.2005. Nemáme ho od štěňátka, ale od 19 měsíců. Jako štěně neměl štěstí na hodné majitele. Je pro mě velkou neznámou čím vším si musel projít, než se dostal k nám. Bohužel proněj si z tohoto období nese doživotní následky.
Je to pes se slovenským průkazem původu a nejspíš zažil hrůzostrašné věci, než získal možnostObrazek poznat, co je to lidská láska.
Dnes je Black ve srovnání s původním stavem ve velmi dobré kondici. Od cizích lidí si spíše drží odstup, ale k těm, které zná je velice mazlivý.
Jeho problémy nám bohužel znemožnili věnovat se sportovní kynologii. Má udělaný RTG DKK s výsledkem 1/1, ale bohužel má problémy s páteří. U posledního obratle jak nám veterinář po rentgenovém snímku sdělil má skříplou míchu. Téměř s jistotou nám veterinář řekl, že tohle
není žádná genetická vada ani nic podobného, ale prostě a jednoduše jsou to následky lidské krutosti, která nezná meze. Pro laiky snad stačí říct , že ho někdo týral a mlátil.  
Troufám si říct, že dnes je Black o 100% v lepším stavu. Nechuť ke žrádlu, abnormální strach z lidské ruky i ostatních psů a mnoho dalších věcí, jsou dnes z velké části minulostí.
Dělá mi obrovskou radost a jsem ráda, že jsem mu mohla ukázat jinou stránku života, než tu, kterou znal.
Věnuji se s ním obranám, které ho velmi baví, beru ho na agility, kde si občas proběhne tunelem a přeskočí nějakou tu překážku, chodíme na procházky…
Nemám ho doma, ale u taťky na firmě, a proto se mu nemůžu věnovat tolik, jako
třeba Kony, ale on i za to málo je vděčný, a to je pro mě ten nejkrásnější pocit...Obrazek
Blacka nabízíme ke krytí, v případě zájmu mě kontaktujte na mail, budu se těšit na spolupráci.